Історія закладу освіти

КЗ « Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради » був заснований у 1969 році – це навчальний заклад для 250 вихованців, які потребують психолого-педагогічної корекції, не встигають за програмою загальноосвітньої школи. Головна мета закладу: реалізація і формування особистості, забезпечення соціально-педагогічної реабілітації і трудової адаптації учнів, виховання в них загальнолюдських цінностей.

До навчального закладу приймаються діти, які не засвоюють програму загальноосвітньої школи, та мають труднощі у навчанні та спілкуванні.

1ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАШ ІНТЕРНАТ

Комунальний заклад «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради» є закладом спеціальної загальної освіти.

Школа-інтернат  розташована в паркові зоні Індустріального району, що дає можливість проводити дітям вільний час серед природи.

На даний час в школі навчається 67 учнів. Контингент школи-інтернату складають діти, які мають порушення інтелектуального розвитку.

Очолює школу-інтерна Форостовець Сергій Володимирович, кандидат філософських наук, педагогічний стаж понад 20 років.

В школі працює 26 педагогів, з них мають спеціальну освіту – 17. Вони компетентно вирішують розвивальні і корекційні завдання.

У школі-інтернаті створені спеціальні умови для виховання, навчання, та соціалізації учнів. З дітьми проводиться робота, яка спрямована на корекцію фізичного і психологічного розвитку дітей.

До послуг учнів: класні кімнати, кабінет логопедії, соціально-побутового орієнтування, практичного психолога, мала актова зала, спортивний майданчик, тренажерна зала, ігрові кімнати.

Діти навчаються орієнтуватися в навколишньому середовищі, вироблять навички практичного життя у суспільстві.

Школа-інтернат працює за навчальним планом, в якому передбачені години корекційно-розвиткових занятть: розвиток мовлення, соціально-побутове орієнтування, ритміка, ЛФК.

Суттєвою особливістю навчального плану є значна кількість годин трудового навчання. В школі працюють майстерні: швейна, декоративно-ужиткового мистецтва, квітникарства. Мета уроків трудового навчання – підготовка учнів до самостійного життя в суспільстві. Це зумовлено орієнтуванням випускників закладу на робітничі професії.

Медичний колектив школи-інтернату здійснює постійний контроль за здоров’ям учнів. Двічі на рік в школі проводиться комплексний огляд спеціалістами: педіатром, кардіологом, психоневрологом, отоларингологом.