Виховна робота

Екскурсія

Екскурсія – особливий вид навчальних занять, який традиційно проводиться в нашому навчальному закладі. 02 листопада вихованці та вчителі  за межами класних кімнат для безпосереднього сприйняття і спостереження об’єктів та явищ, пов’язаних з вивченням програмного матеріалу відвідали «Фельдман Екопарк». Саме такі екскурсії спрямовані на задоволення пізнавальних потреб учнів, їх фізичний та інтелектуальний розвиток, зміцнення здоров’я, уміння помічати цікаве, незвичне.  Виховують в наших вихованцях інтерес та любов до природи, кмітливість, уміння бачити прекрасне у навколишньому світі, старанність, самостійність.

Конкурс краси і грації «Міс золота осінь»

Жіноча врода здатна розтопити кригу в людських серцях, зробити їх більш добрими і чутливими, допомогти забути про будні і перенестися в інший світ, який буде дарувати тільки усмішку і любов.

Тому щорічно восени в інтернаті проводиться конкурс краси і грації «Міс золота осінь», щоб обрати одну, найкрасивішу, найталановитішу ученицю. Родзинкою конкурсу став «Містер осінь», який проявив себе, як сміливий та креативний учень, підібравши для себе одяг та зробивши зачіску. Найбарвистішим моментом конкурсу стало дефіле конкурсантів.

Інформаційно-пізнавальна програма

В закладі була проведена інформаційно-пізнавальна програма «Японія – країна, де сходить сонце», мета якої формування інтересу дітей до культури, звичаїв та традицій цієї країни, спонукання дітей до творчості та стимулювання пізнавальної активності.

Програма розпочалась з віртуальної подорожі «Країна квітучої сакури». Завдяки японським цікавинкам діти дізнались про зачіски, одяг та навчились правильно «будувати» японський будинок. Наймолодші учні спробували відтворити японські ієрогліфи, яких існує більше ніж 2 тис.

Свято до Дня  Вчителя

Свято до Дня  Вчителя «Не бува багато добрих слів Вчителям…»

Один раз на рік наближається день, коли ми вимовляємо «учитель», «вихователь» згадуючи при цьому не контрольну чи домашню роботу, а квіти і добрий настрій. Саме сьогодні діти зібрались, щоб подарувати вчителям найтепліші та найщиріші свої вітання.

Духовна сила України –  це її люди. А люди, які працюють у школі – безсумнівно,золотий запас нації

Покликання наше навчати

На крилах дітей піднімати,

Бо вчитель – це скульптор душі.

Він ласкою мусить зігріти,

Добром напоїти серця,

І вірно, безмежно любити.

Ось вчительська мудрість уся.

День туризму

В інтернаті були проведені незвичайні змагання, присвячені Дню туризму.

Туризм – один з видів активного здорового відпочинку. Діти охоче грали в ігри: «Найспритніший», «Найсильніший», «Найрозумніший», «Хто кого?»

Тільки сміливі, винахідливі, витримані і спритні можуть стати справжніми переможцями.

Змагання показали добрий жарт, взаємодопомогу.

Діти! Зі спортом дружіть, в походи ходіть, і нудьга вам буде тоді дарма.

Заочна подорож

Вихованці стали учасниками заочної подорожі «Ми – діти європейської держави».

Мета заходу – поглибити знання учнів про країни Європи, які входять до складу ЄС, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім’ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому; розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, свідомого громадянина України та Європи.

Підсумком зустрічі стало усвідомлення дітьми, що кожен повинен пам’ятати – настав час, коли все залежить від спільної взаємодії та співпраці громадян держави України – дорослих і молоді. Майбутнє залежить від кожного з нас.

Тематична година спілкування

Тематична година спілкування «Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять»

Чорнобиль… Минув 31 рік. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять і наш нестерпний біль.

Велике лихо спіткало нашу землю. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок, давайте берегти оточуючий світ. Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля. Настав час усім громадськості бити на сполох, рятувати своє майбутнє, майбутнє нації.

Покладання квітів

Покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам Аварії на ЧАЕС

Майбутнє лісу у твоїх руках

З 03.04 по 14.04 вихованці інтернату взяли участь у екологічній акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», мета якої виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі.

В рамках акції:

 1. 12.04 вихованці відвідали приватний яблуневий сад ТОВ Харківської фруктової компанії працівники якої ознайомили дітей з працею садівника, навчили висаджувати фруктові дерева. Діти побачили та власноруч посадили декілька дерев. Також побували у великих ангарах де зберігаються фрукти.
 2. Посадили алею берізок на шкільній ділянці.

Гуморина-2017

03.04-07.04 в школі-інтернаті біла проведена шкільна гуморина – 2017

Мета – сприяти формуванню гармонічно розвиненої особистості; сприяти соціалізації дитини; виховувати естетичний смак, вміння аналізувати негативні риси поведінки.

В рамках гуморини:

 1. Конкурс веселих газет і плакатів;
 2. Заняття з елементами сміхотерапії «Поділися з усмішкою»;
 3. Цікаве дозвілля «Жартуємо разом»;
 4. Веселі старти «В пошуках скарбів»

Друзі, смійтесь кожен день, а не лише 1 квітня!

Адже сміх дає силу!

Сміх продовжує життя!

Сміх допомагає вилікуватись від хвороб! Тож смійтесь на здоров’я!

Чайна церемонія

Є в Японії така традиція, як чайна церемонія. Це своєрідне дійство, яке нерідко захоплює. І її часто ставлять в один ряд з мистецтвом ікебани, театром кабукі тощо.  В рамках проведення року Японії наші вихованці разом з вихователями провели японське чаювання «Тядо, Садо(шлях чаю)», під час якого не тільки проходила дегустація цього напою. Під гарну японську музику вихователь Кухтіна Т.В. розповіла про культуру Японії та її звичаї.

Конкурс

Був проведений конкурс «Сакура квітка, яка живе»

Прийшла весна, розквітла знову

Духмяна сакура в садах.

П’янить вона усіх красою

Пишу про неї я в рядках:

Твої квітки – це щира досконалість,

І їх краса дивує завжди нас.

В тобі єдина сила – бездоганність

О, сакура, кружляє ніжний вальс…

Відбулися загальношкільні батьківські збори до Дня 8 Березня, «Ми любимо Вас!»

Загальношкільне свято до Дня 8 Березня «Ми любимо Вас!»

Гра-подорож

У нашому навчальному закладі була проведена гра-подорож «Я люблю Україну!». Учасниками якої стали учні 6-10 класів. 5 команд подорожували по різним станціям, а саме: «Кмітливі», «Стежками природи», «Дивовижна країна», «Дослідники», «Ритмічні рухи», «Співоча», «Милозвучна» та «Садок вишневий коло хати» на яких учням пропонували виконати різні завдання.

Метою цієї гри було: прилучення школярів до джерел національної історії та культури, пробудження національної свідомості, сприяння патріотичного виховання учнів та виховання любові до рідного краю і Батьківщини.

Тематичний тиждень «Прийшла Масляна до нас»

Мета: відроджувати найдорожче, що є в народі (його мову, пісню, історію); розвивати інтерес до славних традицій українського народу; формувати естетичні почуття, уміння бачити прекрасне в навколишньому середовищі.

Понеділок – «Зустріч». (Вихователь – Куришева І.Г.)

Масляна, ти гарна,

Зустрічаймо файно!

Ми тобою хвалимося,

З гори катаємося,

Млинцями об’їдаємося.

Вівторок – «Загравання». Веселі розваги (Вихователь – Габрієлян А.М.)

Середа  – «Ласуха». Ласовий шматочок (Вихователь – Махота В.О.)

Четвер – «Розлогий» (Вихователь – Шавріна В.Є.)

П’ятниця – «Прощальний день».  Прощання з масляною. Масляна! Прощай! (Вихователі: Петросян Л.В., Шорко О.А.)

Конкурс

Вихованці взяли участь у конкурсі дитячої творчості «Мальована поезія Сергія Жадана», організований Харківським художнім музеєм.

Майстер-клас

Майстер-клас по виготовленню «Жирафа», «Квітки», «Гарбуза» за підтримки волонтерів Червоного Хреста

Новорічні свята

Cвято Святого Миколая

Зустріч

Відбулася зустріч волонтерів Всеукраїнської молодіжної громадської організації ФРІ з учнями 8-10 класу, які нагадали дітям основні положення Конвенції ООН про права дитини, вчили аналізувати життєві ситуації, визначати в них порушення прав людини, формувати власне ставлення до прав, свобод людини і громадянина та прагнути реалізувати їх у житті. Волонтери також ознайомили з особливостями кримінальної відповідальності неповнолітніх у сучасних умовах. Діти були активними учасниками зустрічі. Сподіваємось, що такі зустрічі будуть постійно.

Тиждень дорожнього руху

З 14.11 по 18.11 в школі-інтернаті проходив Тиждень дорожнього руху «Азбука безпеки на дорозі»

В рамках тижня для молодших школярів  була проведена гра-подорож «Дорожній рух». Діти повторили правила дорожнього руху; закріпили вміння правильного переходу дороги та знання сигналів світлофора.

Учні 3-6 класів переглянули мультфільми «Азбука дорожньої безпеки»; 7-10 переглянули документальний фільм «Ціна неуваги. Присвячення пішоходам»

З метою закріплення знань з правил дорожнього руху була проведена шоу вікторина «Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай». Учасниками якої стали  учні 6-10 класів, які проходили такі станції: Художник (намалюй дорожній знак), Перехрестя (практичні вправи), Кмітливий (складання пазлів «Дорожні знаки»), Відгадай (відгадування загадок), Знавець (тестові завдання).

Благодійний концерт

Пройшов благодійний концерт учасників міжнародного благодійного фестивалю «Путь к звездам» в школі-інтернаті № 55

Учні гучними оплесками зустрічали циркову студію. Ансамбль «Барви танців» виконав запальний танок, під ритм якого неможливо було сидіти на місці. Коли виконувались вокальні номери весь зал підспівував під відоміші хіти.

День толерантності

Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Саме для цього 16 листопада  в шкільній бібліотеці проходила година спілкування для учнів 9, 8 та 7 класів. Саме цього дня світ святкує Міжнародний день толерантності. За традицією учні зробили «Долоні толерантності», як нагадування оточуючим, якщо кожен один до одного буде терплячим, то разом ми зробимо толерантними наш світ.

Різдвяний HANDMADE

Участь вихованців у Всеукраїнському конкурсі «Різдвяний HANDMADE», організаторами якого є міжнародна громадська організація «Назустріч мрії»

Майстер-класи

Студенти волонтери Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу провели майстер-класи:

 • «В режимі запальної ча-ча-ча»
 • Вироблення «Ляльки-мотанки»
 • Аква-грим

Цього дня всі вихованці нашого закладу отримали задоволення та гарний настрій.

Наймолодші школярі виготовляли Ляльку-мотанку, яка стане оберегом їх сімей.

Запальна Ча-ча-ча зєднала вихователів з учнями. Саме майстерство зближує людей.

Гарний настрій настрій разом з веселими тваринами та казковими героями подарував для учнів «Аква-грим»

Тиждень

У рамках тижня в шкільній бібліотеці була проведена бесіда-презентація «Сірничок малий – біда велика». Учні повторили правила протипожежної безпеки, переглянули презентацію «Небезпека від вогню». Для бесіди діти готували малюнки, вірші

09.11.2016 Цікаве дозвілля «101 Служба порятунку»

10.11. 2016 Спортивна естафета «Знай і вивчай правила пожежної безпеки»

Тиждень протипожежної безпеки «З вогнем не жартуй!»

З 07 по 11 листопада в комунальному закладі «Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради» проведено тиждень «З вогнем не жартуй».

Мета тижня:

Біді запобігти та рятувати

А ще попередити і нагадати.

Лише за умови безпеки людини

Можливе щасливе майбутнє країни

Якщо хочеш мати ти світле буття

Дотримуйся правил — безпеки життя!

Виготовлення поробок

В рамках екологічного місячника – вироблення поробок із відпрацьованого матеріалу

Конкурс плакатів

«Збережемо нашу планету»

Ярмарок

В школі-інтернаті був проведений осінній ярмарок присвячений Всеукраїнській благодійній акції «Назустріч мрії»

Ось саме в таку осінню пору, коли все добро із садів, городів, полів і лісів було зібрано і звезено в двори, сховане в комори, льохи і клуні, люди збирались на великий осінній ярмарок, щоб продати залишки виробленої продукції, обміняти на інший товар та й навіть похвалитися вирощеними овочами, фруктами, зерновими культурами, медом, хлібом, гончарними і ткацькими виробами… Чого тільки не було на тих ярмарках у незапам’ятні часи в Україні!

Тварини – наші друзі

В рамках екологічного місячника було проведено для учнів початкової школи інтерактивне спілкування за темою: «Тварини – наші друзі»

Мета заходу.

1 Узагальнити знання дітей про свійських і диких тварин;

2. Розвивати мовлення, активність, пам’ять, відчуття колективізму;

3. Виховувати любов до тварин, бажання допомагати їм.

Вчителі: Неклюєнко Н.М., Козієва К.І., Сігнаєвська С.П.

«Захистимо нашу планету!»

Для дітей, вчителів та всіх небайдужих до проблем взаємодії людини і навколишнього середовища 18 жовтня2016 року в рамках екологічного місячника  під гаслом «Захистимо нашу планету!» учні 8-9 класівпідготували виступ екологічної агітбригади. Переглянули виставу учні 5-10 класів. Мета екологічного виховання: навчити дбайливо ставитися до довкілля та виховувати почуття відповідальності у людей за живу природу; виховувати патріотичні почуття, бажання жити на своїй землі і захищати її. Мета виступу екологічної агітбригади полягала в тому, щоб надати учням нашої школи можливість зрозуміти складний характер навколишнього середовища і необхідність для всіх людей розвиватися таким чином, щоб це узгоджувалося з навколишнім середовищем і головна мета – збереження природи.

До 75-річчя з дня трагедії у Бабиному Яру – літературно-музична композиція «Пам’яті Бабиного Яру», для учнів 8-10 класів.

Бібліотекар – Шорко О.А., вчитель історії – Петросян Л.В.

img_8389

В рамках тижня «Право народів на мир» – акція «Мир в долонях дітей».

Відповідальні: вихователі 3-10 класів.

img_8365

Тематичний тиждень «Право народів на мир» 19.09-23.09

Мета:

 • виховання в учнів патріотичних почуттів, гордості за Батьківщину;
 • розвиток людяності, доброти, милосердя, співчуття;
 • виховувати бажання жити та працювати у мирі, дружбі та злагоді, бути справжніми громадянином своєї країн.

В рамках тижня проведено:

izobrazhenie3

Випуск стіннівок «Мир на землі»

22.09.2016 Виготовлення колажу «Хай завжди буде сонце. Хай завжди буду я!»

Вчителі трудового навчання: Павлова Є.О, Бєлік Н.В.

 

21.09.2016 Загальношкільне свято «Хочемо жити без війни»

Кер.гуртків: Леонова С.І., Литвин Г.О.

 

Караоке

Зустріч в музичні вітальні «Пісня – душа народу»

Кер.гуртка Леонова С.І.

Колективне малювання

Колективна творча справа «Народні символи України – наша святиня» 6-10 класи

Заступник директора з ВР Пєнкіна

ТЕМАТИЧНИЙ ДВОТИЖНЕВИК  «ВІД РОКУ ДО РОКУ, СЛАВСЯ УКРАЇНО!»

Танцювальний марафон «Ми – твої діти, Ми – твої квіти, Ми, Україно, – надія твоя!»

Кер. гуртка Литвин Г.О.

05.09-16.09 2016-09-08

Мета: поглибити знання  учнів про Україну, як незалежну державу, про державну символіку України – герб, гімн, прапор. Про рослинні символи України та народні обереги; виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любов до рідної землі, повагу до історичних та культурних надбань українського народу, почуття національної гідності;  формувати переконання у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до своїх батьків; спонукати учнів до усвідомлення ними необхідності бути корисними своїй державі.

06.09

Конкурс малюнків на асфальті «Такий веселий світ навколо мене

Цікаве дозвілля для молодших школярів «Країно моя – Україно, найдорожча для мене земля»

 Класний керівник 3-А класу Козієва К.І.

Інформаційний вісник про проведення заходів